Lazecký & Měch na Firmy.cz

Naša rodinná firma bola založená v roku 1993. Od roku 2000 sa zaoberáme výrobou a predajom lukov, šípov, kuší a kompletného lukostreleckého príslušenstva. S týmto dátumom súvisí aj názov "1. Česká indiánská zbrojovka" vo Velké Polomi.

Sme najväčším výrobcom lukov a šípov v Českej a Slovenskej republike. Naše výrobky sú známe v Česku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku a Slovensku.

Zameriavame sa na rozširovanie a skvalitňovanie celého sortimentu, vďaka výraznej a úzko špecializované obchodnej a veľkoobchodnej činnosti. Dovážané sú produkty z Holandska, Taiwane, Talianska, Poľska, Maďarska a niektorých ázijských krajín v duchu už spomínaného rozšírenia sortimentu. Naše zbrojovka prešla náročným obdobím vývoja od jednoduchých lukov, až po zložité celolepené luky dlhé a reflexné. Predovšetkým svojou vynikajúcou kvalitou a prijateľnou cenou sa ju podarilo vybudovať vedúce postavenie na českom a slovenskom trhu, vyrovnala sa s ázijskou konkurenciou a konkuruje popredným svetovým výrobcom lukov a šípov.

Veľa pekných chvíľ s našimi výrobkami Vám praje kolektív 1. Českej indiánske zbrojovky na čele s náčelníkom ing. Tomášom Lazeckým, Alenou Lazeckou, Lukášom Machom a Katarínou Kanakovou.

Naše dílna
Prodejna
Prodejna

LUKY

Všetka stolárska výroba je od roku 2009 koncentrovaná v novej modernej zbrojný dielni, kde sa snúbi moderná strojová výroba a technológie s klasickým remeselným spracovaním dreva.

Základný materiál pre výrobu našich lukov tvorí najkvalitnejšie jaseňové drevo, ktoré je potom podľa rôznych sortimentov ďalej potiahnuté sklolaminátovou vrstvou, takže vytvára veľmi kvalitný pružný a húževnatý sendvič. Luky sú 2x - 3x lakované.

Širokej verejnosti sú známe naše luky Kresčak, Viking, Robin, Oliver a Filip. Špecialistom potom naše luky Traper, Skaut, Junák, Bizon, Pegas a Kentaur, ktoré sú veľmi dôstojným konkurentom všetkých svetových značiek na našom trhu. Sú charakteristické precíznym remeselným spracovaním, prijateľnou cenou a vynikajúcou kvalitou.

Všetky luky si u nás môžete prezrieť a tiež vyskúšať na malé strelnici.

 

 

ŠÍPY

1. Česká indiánska zbrojovka je najväčším výrobcom drevených šípov v Českej republike.

Šípy sú vyrábané z výberového smrekového a borovicového dreva získaného z beskydských lesov z nadmorskej výšky okolo 600 - 800 m. Šípy sú opatrené troma letkami z pravého morčacieho peria a 3x lakované. U väčšiny šípov sú letky vlepované do drážok, čo má tú výhodu, že pri streľbe nie je nutné používať vodítka ani ochranné rukavice. Nedochádza k zadrhávania šípov o madlo a k zmene smeru letu šípu. Streľba je teda veľmi presná a pohodlná.

Naše šípy vyhovujú aj tým najnáročnejším strelcom a najsilnejším naťahom. Novinkou sú rotačné šípy EXCELENT, ktoré vyrábame výhradne z 2x triedeného smrekového dreva.

Sortiment drevených šípov je doplnený dovozom duralových, karbónových a sklolaminátových šípov z Holandska a Taiwanu.

 

 

KUŠE

Z Taiwanu a Holandska pre Vás dovážame veľmi kvalitné a spoľahlivé kuše pištoľové, klasické (reflexné) a kladkové v napínacích silách nad 150 N (15 kg, 33 libier), jedná sa teda o mechanickú zbraň, preto požadujeme čestné vyhlásenie o plnoletosti (18 rokov ).